×

ELFED Başkanı Faik İçmeli, ABD’nin Yaptırım Kararını Kınadı

ABD’nin aldığı yaptırım kararı ile hemşerimiz Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir de yaptırım listesinde yer almıştı. ELFED Başkanı Faik İçmeli, yaptığı açıklama ile yaptırım kararını kınayarak, hemşerimiz Demir’e destek verdi.
ABD Hazine Bakanlığı, yaptığı açıklamasında Türkiye'ye Rusya'dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemi yüzünden CAATSA (ABD'nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasası) kapsamında yaptırım uyguladığını duyurdu. Böylece Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yaptırım listesine alındı.

İÇMELİ: HER TÜRLÜ KARARLARININ DESTEKÇİSİ OLACAĞIMIZI DUYURMAK İSTERİZ Karara tepki gösteren Elazığ Dernekleri Federasyonu Başkanı Faik İçmeli, “ABD yönetiminin 14 Aralık 2020 tarihinde ülkemize karşı aldığı yaptırım kararına karşı duruyoruz. Özellikle Savunma Sanayi Başkanımız, kıymetli hemşerimiz, İsmail Demir ve ekip arkadaşlarını hedef alan bu yaptırım kararının hiç bir geçerliliği olmamakla birlikte, müttefiklik anlayışı ile de bağdaşmamaktadır. ELFED olarak her daim milletimizin menfaatleri doğrultusunda taraf olarak hemşerimiz İsmail Demir ve ekip arkadaşlarının arkasında olduğumuzu ve her türlü kararlarının destekçisi olacağımızı duyurmak isteriz” dedi.

21 Aralık 2020 Pazartesi

Yorumlar

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.

Yorum başlığı:
Yorum:  
En Son Görüntülenenler | Ürün Karşılaştırma | Site Haritası | Kargo & İade | Gizlilik Bildirisi | Kullanım Şartları