logo

ELFED Ailesi 8 Mart Kadınlar Gününü Unutmadı.

ELFED Ailesi 8 Mart Kadınlar Gününü Unutmadı.

ELFED Yönetim Kurulu, Dünya Kadınlar Günü kapsamında yapmış olduğu etkinlikte bir araya geldi. Cemile Sultan Yalısı’nda düzenlenen kahvaltı organizasyonuna aileleriyle katılan yönetim kurulu üyeleri Elazığ Musikisi eşliğinde unutulmaz bir gün geçirdi.


Organizasyona İstanbul Milletvekili Sayın Mustafa ATAŞ, Üsküdar Kaymakamı Sayın Mustafa GÜLER, Çerkezköy Kaymakamı Sayın Metin KUBİLAY ve Sayın Ayla AĞABEGÜM ve ELFED Genel Başkanı Faik İÇMELİ ve ailesi, Yönetim  Kurulu üyeleri ve aileleri katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan ELFED Kadın ve Aileden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nurcan GÜL; Elazığlı kadınlar olarak güzel işlere imza atmanın verdiği gurur ile daha güzel projelerle kamuoyu önünde olacaklarını, başta derneklerdeki kadınlarımız olmak üzere herkese örnek olacaklarını belirti.


Ardından ELFED Genel Saymanı  Rabia BABAOĞLU, Federasyon olarak Elazığlı kadınların her daim arkasında olduklarını, yapmak istedikleri her projede destek vermek istediklerini, bu sebeple Federasyon ile bağlantılı olarak çalışmaları hususunu dile getirdi. Kadının aile içinde rolünün çok önemli olduğunu, aile birliği için kadının çok büyük yükümlülükler üstlendiğini bu sebeple de Dünya Kadınlar Günü’nün aslında Dünya Aileler Günü olarak kutlanması gerektiğini söyleyen misafir Şair Sayın Ayla AĞABEĞÜM, konuşmasının ardından Yazar Sayın Sevil YORGUN’a ELFED adına plaket takdim edildi. Sayın Sevil YORGUN, yazmış olduğu “Amerika’da Mimed” adlı kitabını programa katılan kadın misafirlerimize Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak adına hediye etmiştir.  Program Salih TURHAN’ın seslendirdiği  Elazığ ezgileri eşliğinde devam etmiştir.


Copyright 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.