logo

Elazığ Şehidini Uğurladı

Elazığ Şehidini Uğurladı

Tunceli’de düzenlenen gösteriler sırasında kalp krizi geçirerek şehit olan polis memuru AHMET KÜÇÜKTAĞ için memleketi Elazığ’da tören düzenlendi. Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, Elazığ Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bir yiğit vatan evladını daha kalplerine gömdüklerini söyledi.

Şehit polis memurunun öfkeye karşı mücadele ederken şehit düştüğünü dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti: “Kimseye söylemedi, vasiyet etmedi ama ben onun fısıltılarını duymaktayım. Bu öfkenin sebebiyle mücadele etme ödevini de bizim omuzlarımıza bıraktı. Evet bir kavga vereceğiz ancak öfkelilere karşı değil, öfkenin sebeplerine karşı olacak bu kavga. Biz geride kalanlar az biraz daha yaşayacak olanlar söz veriyoruz. Öfkenin sebebini inşallah yok edeceğiz. Şehidimizin muhterem annesi, babası, kederli eşi sevgili Gülşah kızım, hakkınızı helal ediniz, şiddete karşı emanetinizi koruyamadık. Rahat uyu kardeşim. Rahat uyu kısa ömür, rahat uyu kısa saadet.”

Şehidin cenazesinin Fırat Üniversitesi Hastanesi morgundan alındığı sırada fenalık geçiren annesi Miyase Küçüktağ, tören sırasında eşi Süleyman Küçüktağ’a “Sen dik dur, sen şehit babasısın” dedi.

Törene katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve öteki ilgililer, aileye başsağlığı diledi. Törene, şehidin eşi Gülşah Küçüktağ, Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Şuay Alpay ve Zülfü Demirbağ, Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Orhan Akbaş, Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek ve polis memurları katıldı.
Şehidin cenazesi, daha sonra İzzetpaşa Camisi’ne getirildi. Cenaze namazına Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, 8. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Orhan Akbaş, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, emniyet teşkilatı yetkilileri, askeri erkan, şehid yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Öğle namazına müteakip İl Müftüsü Peyami Güngör tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehid polis memuru Ahmet Küçüktağ Harput Mezarlığı’nda defnedildi.


Copyright 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.